Dziekanat 690 911 780

A- A A+

Kontrast Aa Aa Aa

Festiwale nauki - Możesz być jak Kopernik.

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich realizuje projekt o nazwie: „Festiwale nauki - Możesz być jak Kopernik”. Projekt obejmuje organizację 8 wydarzeń, które będą dedykowane popularyzacji nauki wśród społeczeństwa. Upowszechnianie działalności naukowców, prezentacja odkryć naukowych i budzenie pasji do nauki to działania realizowane w ramach tego projektu, które wpisują się w inicjatywy podejmowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Postać Mikołaja Kopernika będzie centralnym motywem organizowanych spotkań naukowych (festiwali nauki). W tym roku obchodzimy pięćset pięćdziesiątą rocznicę urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci tego wybitnego astronoma. Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Senat RP także zwrócił się do uczelni, szkół, organizacji społecznych i mediów o popularyzację postaci Mikołaja Kopernika, który nie tylko dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, ale zapoczątkował również rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata. Podczas pikników będzie upowszechniana postać tego astronoma oraz jego najsłynniejsze dzieło „De revolutionibus orbium coelestium”, w którym przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego burzące ówczesny obraz świata. Jego odkrycie spowodowało rewolucję naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.

Cele projektu:

Popularyzacja i upowszechnianie nauki z różnych dyscyplin naukowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie kompetencji przyszłości w dziedzinach naukowych takich jak: nauki humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze, wyrównywanie szans i możliwości edukacyjnych, integracja społeczności lokalnej.

Beneficjent:

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich

Wartość dofinansowania:

815 000,00 PLN

Okres realizacji:

2021-2024

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close