„CYBERSECURITY STRATEGIES IN THE ERA OF ARTIFICIAL INTELLIGENCE” – KOLEJNY BIP W BABEȘ-BOLYAI UNIVERSITY W RUMUNII

Serdecznie zapraszamy studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego i Prawa do wzięcia udziału w BIP organizowanym przez naszą uczelnię partnerską w Rumunii – Universitatea Babeş-Bolyai. Zajęcia wirtualna odbywać się będą 16 i 17 maja 2024 roku. Część fizyczna realizowana będzie w dniach 20-24 maja 2024 roku (5 dni).

Dofinansowanie: 79 Euro/dzień mobilności fizycznej (+dofinansowanie podróży dla studentów otrzymujących stypendium socjalne lub z tytułu niepełnosprawności). Oferujemy dodatkowe wsparcie dla studentów wybierających podróż ekologicznymi środkami transportu.

Uznanie mobilności: 3 ECTS. Można zatem na podstawie BIP zaliczyć przedmiot merytorycznie powiązany z tematyką BIP.

Formularz zgłoszeniowy SMS BIP dostępny jest do pobrania ze strony: dokumenty do pobrania.

Dane na drugiej stronie uzupełnia dziekanat.

Aplikować mogą studenci co najmniej 2 roku studiów licencjackich.

Więcej informacji w załączniku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: iro@wskm.edu.pl

BIP W BABEȘ-BOLYAI UNIVERSITY W RUMUNII

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w BIP organizowanym przez naszą uczelnię partnerską w Rumunii – Universitatea Babeş-Bolyai. Zajęcia wirtualna odbywać się będą 14 i 15 marca 2024 roku. Część fizyczna realizowana będzie w dniach 18-22 marca 2024 roku (5 dni).

Uznanie mobilności: 3 ECTS i ocena. Można zatem na podstawie BIP zaliczyć przedmiot merytorycznie powiązany z tematyką BIP.

Formularz zgłoszeniowy SMS BIP dostępny jest do pobrania ze strony: dokumenty do pobrania.

Dane na drugiej stronie uzupełnia dziekanat.

Aplikować mogą studenci co najmniej 2 roku studiów licencjackich.

Więcej informacji w załączniku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: iro@wskm.edu.pl

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIĄ W UKRAINIE

WSKM nawiązała współpracę z " Lesya Ukrainka Volyn National University w Ukrainie. Podpisana umowa pozwoli na rozpoczęcie współpracy dydaktycznej i naukowej, a w przyszłości także na wymianę studentów i pracowników kierunków Ekonomia, Prawo, Psychologia i Pedagogika.

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIĄ W MOŁDAWII

WSKM nawiązała współpracę z "Ion Creanga" State Pedagogical University of Chisinau w Mołdawii. Podpisana umowa pozwoli na rozpoczęcie współpracy dydaktycznej i naukowej, a w przyszłości także na wymianę studentów i pracowników kierunków Pedagogika i Psychologia.

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIĄ W ALBANII

WSKM nawiązała współpracę z University of Vlora w Albanii. Podpisana umowa pozwoli na rozpoczęcie współpracy dydaktycznej i naukowej, a przyszłości także na wymianę studentów i pracowników kierunków Ekonomia, Pedagogika i Prawo.

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIĄ W LITWIE

WSKM podpisała pierwszą umowę interinstytucjonalną Erasmus+ z Lietuvos Aukstoji Jureivystes Mokykla w Litwie. Dokument pozwoli na wymianę studentów i pracowników kierunku Administracja.

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIĄ Z UZBEKISTANU

WSKM nawiązała współpracę z Samarkand Institute of Economics and Service w Uzbekistanie. Podpisana umowa pozwoli na rozpoczęcie współpracy dydaktycznej i naukowej, a przyszłości także na wymianę studentów i pracowników kierunku Ekonomia.

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIĄ Z KAZACHSTANU

WSKM nawiązała współpracę z Turan University w Kazachstanie. Umowa pozwoli na wymiany studentów i pracowników Ekonomii. Porozumienie przewiduje także współpracę naukowo-badawczą między uczelniami.

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI Z GRUZJI

WSKM nawiązała współpracę z dwiema uczelniami w Gruzji: European University w Tbilisi oraz Kutaisi University. Zawarte porozumienia pozwolą na wymiany studentów i pracowników Administracji, Ekonomii i Pedagogiki oraz zainicjują interinstytucjonalną współpracę naukowo-badawczą.

WSPÓŁPRACA Z UNIVERSUM COLLEGE W KOSOWIE

WSKM nawiązała współpracę z Universum College w Kosowie. Podpisana umowa pozwoli na wymiany studentów i pracowników kierunków Ekonomia i Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz stwarza podstawy do współpracy na polu naukowo-badawczym.

POCZĄTEK STARAŃ O REALIZACJĘ PROJEKTÓW ERASMUS+

WSKM rozpoczęła starania o uzyskanie karty ECHE dla szkolnictwa wyższego. Dokument pozwoli na realizowanie projektów w ramach programu Erasmus+, w tym umożliwiających międzynarodowe mobilności studentów i pracowników. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w październiku 2022 roku.