Dziekanat 690 911 780

A- A A+

Kontrast Aa Aa Aa

ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ

Czas trwania: 2 semestry
Warunek uruchomienia: 10 słuchaczy
Cena: 2.900 zł za 2 semestry (możliwość rozłożenia na 10 rat x 330 zł)

Charakterystyka studiów

Studia adresowane są do wszystkich osób zamierzających przystąpić do konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej, a także do dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, pracowników jednostek samorządów terytorialnych, oraz innych osób związanych z edukacją, które chcą poszerzyć  swoją wiedzę i umiejętności.
Studia podyplomowe mają na celu wyposażenie absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne do efektywnego i kreatywnego zarządzania szkołami i placówkami oświatowymi.
Ukończenie kierunku Zarządzanie oświatą łączy się z uzyskaniem kompetencji
do wykonywania pracy w obszarze zarządzania, we wszystkich typach szkół i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych, czy organach nadzorujących działalność oświatową.

Cele kształcenia oraz kwalifikacje uzyskiwane przez absolwentów

Celem studiów podyplomowych Zarządzania Oświatą jest profesjonalne przygotowanie słuchaczy do pełnienia funkcji dyrektora przedszkola, szkoły lub innej placówki oświatowej oraz zajmowania odpowiedzialnych stanowisk w organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową.
Szczególnym zadaniem studiów jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry kierowniczej w dziedzinie zarządzania wszelkiego rodzaju instytucjami oświatowymi. Absolwenci studiów zyskają nie tylko wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne do wykonywania pracy, ale również poznają praktyczne narzędzia wspierające zarządzanie i przywództwo oświatowe. Każdy z uczestników w trakcie studiów będzie przygotowany do pracy z materiałami i narzędziami przydatnymi do pracy menedżerskiej oraz pozyska niezbędną wiedzę o systemie oświaty oraz podstawach prawnych funkcjonowania szkoły. Pozna także psychologiczną i pedagogiczną wiedzę na temat kierowania procesami edukacyjnymi i pracą nauczycieli.

Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Wymagania wstępne (oczekiwane kompetencje kandydata)

Kandydaci na studia powinni legitymować się dyplomem ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.

Zasady rekrutacji

Kandydaci na studia zobowiązani są do złożenia wymaganych dokumentów w Dziekanacie (w tym w ERK, tj. Elektronicznej Rejestracji Kandydatów).

Wymagane dokumenty:

  1. kopia dyplomu studiów wyższych I stopnia (licencjackich lub inżynierskich) lub II stopnia (magisterskich) lub studiów jednolitych magisterskich (oryginał do wglądu);
  2. oryginał dowodu osobistego do okazania w Dziekanacie podczas składania dokumentów;
  3. zobowiązanie do ponoszenia kosztów odpłatności za studia;
  4. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dotyczy).

Decyzję o przyjęciu na studia podyplomowe podejmuje Komisja Rekrutacyjna działająca pod przewodnictwem Kierownika studiów podyplomowych. Informacja o przyjęciu na studia przekazywana jest kandydatowi w formie pisemnej.


Opis programu studiów

Liczba semestrów i liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji podyplomowych.
Studia trwają dwa semestry, a liczba punktów ETCS konieczna do uzyskania kwalifikacji podyplomowych wynosi 60.
Moduły kształcenia - zajęcia lub grupy zajęć - wraz z przypisaniem do każdego modułu zakładanych efektów kształcenia oraz liczby punktów ECTS

W trakcie studiów podyplomowych Zarządzanie oświatą realizowane będą następujące moduły:

  1. Moduł I Podstawy prawne funkcjonowania i zarządzania placówkami oświatowymi
  2. Moduł II Zarządzanie zasobami ludzkimi
  3. Moduł III Zarządzanie placówką oświatową
  4. Moduł IV Organizacja pracy w placówce oświatowej

W obrębie modułów realizowanych jest łącznie piętnaście (15) przedmiotów. Efekty uczenia się przypisano poszczególnym przedmiotom. Na studiach podyplomowych jest realizowanych ogółem 240 godzin dydaktycznych.

Moduł

Wykład

Ćwiczenia

Razem godz.

ECTS

Moduł I Podstawy prawne funkcjonowania i zarządzania placówkami oświatowymi    

25

20

45

14

Moduł II Zarządzanie zasobami ludzkimi

20

20

40

14

Moduł III Zarządzanie placówką oświatową

40

65

105

25

Moduł IV Organizacja pracy w placówce oświatowej

20

30

50

7

SUMA

105

135

240

60

Sposoby weryfikacji zakładanych efektów uczenia się osiąganych przez słuchacza.

Efekty uczenia się będą weryfikowane w sposób cząstkowy poprzez osoby prowadzące dany przedmiot w formie podanej w opisach przedmiotów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close