Przedsiewzięcie "EKOLOGIA na co dzień" realizowany przez Wyższą Szkołę Kadr Menedżerskich poprzez organizację warsztatów i konkursu dla młodzieży w Koninie.

W dniach 17-19 października 2022 r. w siedzibie WSKM przy ul. Zagórowskiej 3a w Koninie odbyły się warsztaty dla młodzieży z okolicznych szkół, które swoim zakresem tematycznym obejmowały zagadnienia dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarkami odpadami, a także ochrony powierzchni ziemi.

W ramach przedsięwzięcia został zorganizowany konkurs ekologiczny dla młodzieży z subregionu konińskiego. Celem konkursu było budowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży na temat źródeł powstawania i segregowania odpadów, a także świadomości dotyczącej zapobiegania powstawaniu odpadów. Istotnym elementem konkursu było upowszechnienie u młodych ludzi dobrych praktyk proekologicznych oraz uzyskanie rzez nich wiedzy na temat możliwości ponownego użycia tzw. śmieci (recykling).

Przedmiotem konkursu było opracowanie relacji, reportażu w dowlnej formie np. film, prezentacja multimedialna, pn. "Nasze rady na odpady" przez grupę uczniów (3 osoby) z danej szkoły ponadpodstawowej wybranej przez opiekuna danej placówki oświatowej, którzy będą uczestniczyć w warsztatach.

Uczestnikami przedsiewzięcia "EKOLOGIA na co dzień" była młodzież szkół ponadpostawowych z terenu Konina i okolic.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.