Seminarium: Bezpieczeństwo pracy obcokrajowców na terenie Polski

14 czerwca 2019 r. na terenie Uczelni odbyło się Seminarium "Bezpieczeństwo pracy obcokrajowców na terenie Polski". Inicjatorem wydarzenia był Pan Piotr Janczewski z konińskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Seminarium otworzył Rektor dr Marek Waszkowiak, który powiedział, że jest to seminarium inaugurujące współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem, a WSKM. Wśród ważnych tematów seminarium poruszono m.in:

• legalność zatrudnienia obcokrajowców spoza UE,
  • wymagania z zakresu BHP wobec obcokrajowców z UE i spoza UE,
  • obowiązki osób zatrudniających obcokrajowców na terenie prowadzonej działalności.