Biuletyn Akademii Białoruskiej

data dodania: Aktualności
Biuletyn Akademii Białoruskiej

Almanach "Białoruś i Świat" Biuletyn Akademii Białoruskiej to naukowe wydanie przygotowane dzięki wsparciu Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich przez białoruskich naukowców mieszkających na Białorusi i poza nią oraz zrzeszonych w inicjatywie edukacyjno-naukowej Akademia Białoruska, której część stanowi nasza Uczelnia.

Almanach "Białoruś i Świat" Biuletyn Akademii Białoruskiej - 1/2021

Akademia Białoruska realizuje swoją misję poprzez wspieranie rozwoju społeczeństwa białoruskiego w działalności edukacyjnej i naukowej. W tym celu członkowie Akademii Białoruskiej starają się zachować i wzmocnić białoruską społeczność akademicką. Szerzą akademickie pojęcie wolności i tradycji oraz tworzą podstawę do nabycia przez białoruską młodzież wykształcenia wyższego według standardów europejskich. Celem projektu jest także pomoc w rozwoju badań naukowych i ochrona wolności myśli naukowej.

Celem wydawania Biuletynu Akademii Białoruskiej jest ustanowienie i rozwój specjalnej platformy do swobodnej publikacji i odpowiedzialnego omawiania artykułów na temat najbardziej aktualnych problemów współczesności, przede wszystkim z punktu widzenia tego, co się działo, dzieje i będzie działo się na Białorusi. Almanach zawiera oryginalne prace naukowe z filozofii, ekonomii, prawa, socjologii, nauk politycznych, historii, kulturoznawstwa i historii sztuki, pedagogiki i psychologii, filologii i innych dziedzin nauk humanistycznych.

Wszystkie artykuły drukowane w Almanachu podlegały obowiązkowej procedurze recenzowania. Recenzentów wybierała Rada Redakcyjna spośród przyjaciół i partnerów Akademii Białoruskiej, którzy są uznanymi ekspertami naukowymi w tej problematyce. Teksty są drukowane w językach: białoruskim, angielskim, rosyjskim i polskim.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close