Dziekanat 690 911 780

A- A A+

Kontrast Aa Aa Aa

Prowadzenie badań psychologicznych dotyczących problemów występujących u dzieci i młodzieży wśród mieszkańców subregionu konińskiego i wielkopolski.

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich realizuje zadanie o nazwie: „Prowadzenie badań psychologicznych dotyczących problemów występujących u dzieci i młodzieży wśród mieszkańców subregionu konińskiego i wielkopolski” zlecone i finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Projekt ma na celu przeprowadzenie badań psychologicznych dotyczących problemów występujących u dzieci i młodzieży wśród mieszkańców subregionu konińskiego i wielkopolski przez Centrum Badań Psychologicznych Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich i upowszechnienie ich wyników. Zaplanowany został szereg działań, które mają stanowić kompleksową odpowiedź na współczesne wyzwania związane z istniejącymi problemami psychicznymi dzieci i młodzieży, które występują na terenie subregionu konińskiego i wielkopolski.

Cele projektu:

Oprócz okresu transformacji gospodarczej regionu, powodującej szerokie zmiany społeczne, obserwujemy potrzebę wprowadzenia programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli po pandemii. Długotrwała pandemia wymusiła zmianę formy kształcenia dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach oświatowych. Widoczne są tego negatywne skutki. Można zauważyć ogólne pogorszenie się kondycji psychicznej uczniów i przeciążenie nauczycieli, w tym prowadzeniem lekcji zdalnych. Uczniowie są zmęczeni, apatyczni, odizolowani od bezpośrednich kontaktów rówieśniczych. Skutkuje to trudnościami w nauce i powrocie do nauki w murach szkoły, a także wzrostem zachowań ryzykownych czy nadużywaniem korzystania z mediów elektronicznych. Trzeba natychmiast temu przeciwdziałać. Razem ze specjalistami praktykami z zakresu psychologii przygotowaliśmy program wsparcia dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców. Przedstawiony projekt jest adekwatny do celów i treści programów opracowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, zwłaszcza w kontekście wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży. 

Beneficjent:

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich

Okres realizacji:

2023-2024

 

Zadanie realizowane przez Wyższą Szkołę Kadr Menedżerskich pn. „Prowadzenie badań psychologicznych występujących u dzieci i młodzieży wśród mieszkańców subregionu konińskiego i wielkopolski” finansowane przez Ministra Edukacji i Nauki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close