Szkice Akademickie stanowią propozycję wydawnictwa ciągłego dostępnego wyłącznie w Internecie, które jest niezależne od równolegle wydawanych Zeszytów Naukowych WSKM. Adresatami zaproszenia do publikowania są autorzy, którzy chcą dzielić się opracowaniami krótszymi niż standardowo przyjmowanymi do publikacji w tradycyjnych czasopismach naukowych. Forma publikacji winna ograniczać się wyłącznie do prezentacji sedna hipotezy, koncepcji, idei, omówienia czy raportu.
Przyjmujemy teksty nigdzie wcześniej niepublikowane, które będą prezentowały przyczynki, śmiałe hipotezy, ciekawe idee, wprowadzenia do badań, recenzje, raporty i krótkie opracowania. Stworzenie tej platformy służy położeniu pewnego wycinkowego problemu badawczego, który w przyszłości może stać się punktem wyjścia do szerszych dociekań i opracowań.
Wszystkie szkice będą publikowane z adresem DOI.
Ministerstwo Edukacji i Nauki traktuje przyznanie numeru DOI na równi z numerem ISSN czy ISBN przy ocenie publikacji.
Są przypadki, iż samo przedstawienie nadanego numeru DOI zalicza publikację do dorobku naukowego, choć nie została jeszcze fizycznie wydana.
Opublikowane materiały będą indeksowane przez OpenAire.
Krzysztof Kupiński – redaktor naczelny
Magdalena Juszczak – sekretarz redakcji
Piotr Świątecki
Jacek Biskupski
WYDAWCA: Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich, adres: 62-500 Konin, ul. Zagórowska 3A
tel. 530-025-024
e-mail: zeszytynaukowe@wskm.edu.pl
Obszar badań i poszukiwań: nauki społeczne i nauki stosowane.
Objętość proponowanej publikacji musi zawierać się przedziale od 750 do 1 500 słów.
Nie wlicza się adnotacji, przypisów i streszczenia.
Streszczenie: w języku polskim i angielskim do 30 słów każde.
Słowa kluczowe: po 3-5 słów w j. polskim i angielskim.
Teksty przyjmujemy i publikujemy w sposób ciągły — nie wyznaczamy terminu złożenia szkicu.
Wszystkie teksty składane w redakcji są recenzowane zgodnie z zasadami obowiązującymi w czasopismach naukowych. Procedura recenzowania składa się z dwóch etapów.
W pierwszym etapie artykuły podlegają wstępnej ocenie redakcyjnej.
W drugim etapie kierowane są do recenzji zewnętrznej. Proces recenzowania odbywa się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowanymi w broszurze: „Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce”.
Szczegółowa procedura recenzowania artykułów:
Szkice Naukowe Online są otwarte i wszystkie artykuły są dostępne bezpośrednio po publikacji i bez ograniczeń.
Bibliografia użyta do napisania artykułu powinna być sporządzona w porządku alfabetycznym z podziałem na literaturę i źródła. Poniżej przykłady:
Nazwisko, I. (rok publikacji). Tytuł. Miasto: Nazwa Wydawnictwa.
Przykład: Osiński, Z. (2006). Nauczanie historii w szkołach podstawowych w Polsce w latach 1944–1989: uwarunkowania organizacyjne oraz ideologiczno-polityczne. Toruń: Wydawnictwo UMCS.
Nazwisko, I. (rok publikacji). Tytuł. W: I. Nazwisko (red.). Tytuł pracy zbiorowej. Miasto: Nazwa Wydawnictwa.
Przykład: Mauersberg, S. (1984). Rozwój oświaty w Polsce Ludowej. W: J. Miąso (red.). Historia wychowania Wiek XX. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe.
Nazwisko, I. (red.) (rok publikacji). Tytuł. Miasto: Nazwa Wydawnictwa.
Przykład: Miąso, J. (red.) (1984). Historia wychowania Wiek XX. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe.
Nazwisko, I. (rok publikacji). Tytuł. Nazwa Czasopisma, 8.
Przykład: Rozmarynowski, M. (2020). Szkoła polska z lat ofensywy ideologicznej w oświacie (1948–1956) w świetle antologii wspomnień nauczycieli. Biuletyn Historii Wychowania, 43.
Nazwisko, I. (rok). Tytuł dokumentu. Pobrano z: http://zzzzzz…
Przykład 1: LO w Słupcy (2015). Historia Liceum. Pobrano z: http://loslupca.pl/historia-2/
Przykład 2: Chrzanowski, J. (2020). Interpelacja. Pobrano z: slesin.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=9605&bar_id=7631
Nazwa. (rok). Hasło: nazwa hasła. Pobrano z: http://zzzzzz…
Przykład 3: PWN. (2022). Hasło: sektor publiczny. Pobrano z: https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/sektor-publiczny;3973716.html
Nazwa Archiwum, Nazwa Zespołu, sygn. 0, k*. 00 lub data*
Przykład: pierwsze cytowanie (Archiwum Państwowe w Poznaniu oddział Konin — dalej: APP/K, Inspektorat Szkolny w Koninie — dalej ISK, sygn. 11, k. 55) kolejne cytowanie (APP/K, ISK, 11, k. 55)
* Jeśli strony akt mają numerację, to zawsze podajemy nr karty, w przypadku braku podajemy datę zapisu.
UWAGA! Jeśli w bibliografii znajdują się publikacje tego samego autora, które zostały opublikowane w tym samym roku, odróżniamy je, dodając do roku publikacji litery alfabetu np.: 2011a; 2011b; 2011c itd.
Przypisy stosujemy wewnątrz tekstu w miejscu, w którym należy wskazać, skąd pochodzi cytat lub parafraza tekstu innego autora.
Czcionka Times New Roman, wielkość czcionki 12p, interlinia 1,5.
Notka o Autorze powinna znaleźć się na początku przesyłanego tekstu: Imię i nazwisko, afiliacja, zainteresowania, aktywność naukowa i/lub biznesowa, i/lub publiczna itp.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj