Wyjazd członków Koła Naukowego NEMEZIS

20 lutego 2020 r. odbył się pierwszy studyjny wyjazd członków Koła Naukowego "NEMEZIS" do Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Koronowie. Koło naukowe tworzą studenci kryminologii (WSH TWP) i bezpieczeństwa wewnętrznego (WSKM).Ośrodek przeznaczony jest dla dziewcząt. Referat na ten temat przedstawił dyrektor placówki Maciej Leciejewski. Przedstawił w nim blaski i cienie dotyczące pracy resocjalizacyjnej z wychowankami. Na miejscu studenci zapoznali się z podstawami funkcjonowania ośrodka, jego specyfiką oraz instytucją "patrona". Następnie studenci mieli możliwość zapoznania się z formami działalności wychowanków przedstawione przez nich samych. Była także możliwość porozmawiania z wychowankami, zapoznania się z ich pracami oraz zainteresowaniami, a także zwiedzenia ośrodka pod ich przewodnictwem. O stopniu zainteresowania niech świadczy fakt, że z przewidywanego czasu trwania wizyty określonego na 2 godziny wydłużył się do 4 godzin.

Galeria zdjęć